İçeriğe geç

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

Çok geniş bir alana hakim olan tıp alanında bir çok alt dal yer alıyor bu alt dallardan bir tanesini seçerek alanında uzmanlaşmış kişilerden biri olma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bolgona eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu tıp alanında verilmekte olan eğitim kalitesi Vinnitsa Tıp Üniversitesi tarafından kuşkusuz tartışılamaz durumdadır. Vinnitsa Tıp Üniversitesi yapılan bir oylama neticesinde Ukrayna’da yer alan eğitim kurumları dahilinde üçüncü seçilmiş en kaliteli üniversitelerden biridir. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim almak isterseniz aşağıda detaylarını yazacağımız Eurostar yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofislerinden yararlanabilirsiniz. Bu alanda yürüteceğiniz çalışmalar dahilinde alacağınız diploma ile beraber ülkemizde bulunan yüksek öğretim kurumu denkliği sisteminden yararlanabilirsiniz.

Aynı zamanda ülkemiz sınırları içinde yer alan bütün şehirlerde diplomanızın geçerliliği bulunmaktadır. Dolayısı ile elde edeceğiniz diploma ile beraber ülkemizde her şehirde bir sağlık kuruluşunda çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Ya da kendi polikliniğinizi oluşturarak çalışmalarınızı bu alanda iyi bir şekilde yürütme imkanına sahip olabilirsiniz. Fakat tüm bunlar için öncelikle çok iyi bir eğitim almanız gerekiyor ve tercih ettiğiniz alanda iyi bir şekilde uzmanlaşmanız gerekiyor. Bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber gerek çevrenizde saygın bir kişiliğe sahip olmak gerek ise iyi bir kariyer yapmak ya da etrafınızda aranan bir kişilik olmak sizin için oldukça faydalı bir alt yapı olmuş olacaktır.

Aile Hekimliği: Son zamanlarda ülkemizde yaygınlaştırılmış bir şekilde uygulanmaya başlayan aile hekimliği projesi dahilinde bir çok aile hekimi tercihi yapıldı. Kişiler kendi aile hekimini seçme imkanına sahip oldu ve yapılan bu çalışmalar dahilinde çok çok iyi bir konuma getirilmiş oldu. Bir aile hekimi kendi hastalarını geçmişten günümüze dek tanıyacak bir hale getirildi ve daima kendi kontrolü altında olan bu hastaların geçmişten günümüze ne gibi hastalıklar geçirdiğini ya da ne gibi ilaçlar kullandığını vb. gibi şeyleri elinin altında bulundurabilecektir. Hal böyle olunca hem aile hekimi konusunda çok daha uzmanlaşmış bir seviyeye gelecektir.

Hemde hasta olan kişi doğrudan aile hekimine gideceği için arasında sıkı bir bağ oluşacaktır ve aile hekimininde işleri hastasını tanıdığından dolayı rahat bir yapıda ilerleyecektir. Aile hekimliği için Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde bir yıllık hazırlık eğitimi sonrasında alacağınız linsans eğitimi dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ile beraber yapacağınız çalışmalarda ülkemizde yüsek öğretim kurumu olarak bilinmekte olan yök denkliği sayesinde yapacağınız çalışmalar dahilinde ülkemiz sınırları içerisinde her yerde diplomalarınızın geçerliliğinin olduğunu belirtmemizde fayda olacaktır.

Eczacılık bölümü dahilinde alacağınız eğitimler ile beraber iyi bir eczacının bilmesi gereken bilgiler eşliğinde mezun olabileceğiniz üniversitemiz dahilinda elde edeceğiniz diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları dahilinde yer alan şehirlerimizin tamamında geçerliliğini korumakta olduğunu bilmenizde fayda var. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinda alacağınız eğitim neticesinde elde edeceğiniz bu diplomalar ile beraber yapacağınız çalışmalar ile birlikte dilerseniz kendi eczanenizi açabilir ya da bir başka eczacı ile birlikte çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Fakat tüm bunların öncesinde yapmanız gereken bir şey var ki lise ya da lise dengi bir eğitim kurumundan mezun olmuş olmanız gerekmektedir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan diş hekimliği bölümünde elde edeceğinzi diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde geçerliliğini korumaktadır. Dilerseniz kendi diş hekimliği polikliniğinizi açabilir ya da bir başka sağlık kuruluşunda çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Sizde Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz . 0212 244 66 00 numaralı EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisini arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz

Vinnitsa Tıp Üniversitesi 1921 yılında kurulmuştur. Piragov adı ile kurulmuş olan Vinnitsa Tıp Üniversitesi bakanlar kurulundan gelmiş olan eğitim emri ile kurulması sağlanmış ve 1994 yılından itibaren akredite sağlanmıştır. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan eğitim kadrosunda 100 kişilik doktor kadrosu, 424 kişilik bir doçent kadrosu, 6 kişilik devlet ödüllü akademisyen ve 24 kişilik öğretim görevlisi olmak üzere toplamda 554 kişilik bir eğitmen kadrosu ile beraber öğrencilerine en iyi şekilde bilgi birikimi ve donanımı aktarmak üzere bologna eğitim sisteminden yararlanılmaktadır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesinde kullanılmakta olan Bologna eğitim sistemi dahilinde yapılmakta olan çalışmalarda üniversite öğrencilerinin daha çok bilgiyi araştırarak elde etmeleri ve bu şekilde öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bunun sebebi ise öğrenciyi bilgiyi doğrudan almakta olan bir alıcı öğretmeni ise bilgiyi doğrudan aktarmakta olan bir verici konumunda görmekten ziyade öğrenciyi araştırmalar yaparak bilgiye ulaşmayı sağlayan bir birey olmasını sağlamaktan geçmektedir.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde gelişmiş faliyetlere bakacak olursak üniversite bünyesinde her sınıf teknolojik donanım bakımdan oldukça üst düzeye sahip bir şekilde bilgisayar destekli sınıflara sahip bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Vinnitsa Tıp Üniversitesi Amerik Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İngiltere, Rusya gibi yabancı ilaç firmaları ile sağlam ilişkiler kurmuş bulunuyor ve Vinnitsa Tıp Üniversitesi 62 tane uluslar arası çalışmayı gerçekleştirerek bir dünya üniversitesi olma yolunda önemli başarılara imza atmıştır.

Vinnitsa Tıp Üniversitesi

okul bünyesinde eğitim görecek olan öğrenci adaylarımız için öncelikli olarak şunu söyleyebilriz ki Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde elde edeceğiniz diplomalar ülkemizde geçerliliğini korumakta olan sistem yüksek öğretim kurumu yani yök denkliğinde ülkemiz sınırları içerisinde her alanda geçerliliğini korumaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde alacağınız diplomalar ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde dilerseniz kendiniz için bir iş yeri açarak kendi seçeceğiniz personeller ile bir arada çalışma imkanına sahip olabilirsiniz ya da dilerseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Bu çalışmalar eşliğinde sizde dilerseniz Vinnitsa tıp üniversitesinde eğitim görme imkanına sahip olabilirsiniz. Vinnitsa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan bölümlere şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki; Tıp bölümü: Genel anlamda tıp eğitimi verilmekte olan bir bölümdür. Bu bölümden mezun olmanız durumunda ülkemiz sınırları içerisinde yer alan tüm hastanelerde doktorluk yapabilmektesiniz. Dolayısı ile ülkemiz sistemi içerisinde geçerli olan yüksek öğretim kurumu yani yök dahilinde bir denklik sistemi bulunmaktadır. Alanında kaliteli bir eğitim verilmekte olan tıp eğitimi hazırlık sınıfında seçmiş olacağınız yabancı dil ile birlikte verilmektedir.

Eczacılık bölümünden mezun olduğunuz takdirde bir eczacının mutalk suretle bilmesi gerekenler, uygulaması gereken prosedürler, yapması gereken çalışmlara yönelik bir eğitimden geçirileceksiniz. Bu eğitim ile beraber ülkemiz sınırları içerisinde yer alan her şehrimizde eczane açma yetkisine sahip olabileceğiniz gibi dilerseniz bir başka eczane bünyesinde çalışma imkanınada sahip olabilirsiniz. Alacağınız bu eczacılık eğitimi dahilinde yapacağınız çalışmalarda üniversite hayatınızda göreceğiniz Bologna eğitim sisteminin ekilerini görebileceksiniz.

Diş Hekimliği bölümünde geçmişten günümüze insanlığın temel sorunları arasında yer alan diş ve diş hastalıkları alanında çözümler üretmekte olan diş hekimliği bölümünde sizlerde uygun bir şekilde eğitim alarak alanında uzman bir doktor olabileceksiniz.

Aile Hekimliği bölümünde aile doktoru olabilecek seviyede bir eğitim alacaksınız. Dolayısı ile alacağınız bu eğitim sürecinde kaliteli bir bilgiye erişmiş olacaksınız.

Sizlerde Vinnitsa Tıp Üniversitesinde eğitim almak isterseniz zaman kaybetmeden sizde EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi Başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]