İçeriğe geç

Ekşi Sözlük’te Ukrayna Üniversiteleri

Ekşi Sözlük’te Ukrayna Üniversiteleri çok fazla entry almış başlıklar arasındadır. Günümüz sosyal medyasında, herhangi bir filmi izlemeden, herhangi bir yere gitmeden ya da gündemi en iyi şekilde takip etmek için başvurulan mecralardan biri de Ekşi Sözlük’tür.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizler için Ukrayna’da eğitim almayı düşünmenizi destekler nitelikte yazılmış Ekşi Sözlük’te Ukrayna Üniversiteleri entrylerini paylaşmak istedik. 13.08.2013 tarihinde giriş yapılmış bir yorumda; süper olay. Gelecekteki oğlum, üniversite yaşına geldiğinde seni elinden tutup Ukrayna şehirlerinden birinde, Kiev olur, Lviv olur, Kharkov olur, üniversiteye kaydını yaptırmaya bizzat kendim götüreceğime söz veriyorum. Hayatındaki açık ara en güzel kararın bu olduğunu, bana minnettar bir şekilde ileteceği günü de iple çekiyorum, şeklinde bahsedilmiştir.

Ekşi Sözlük’te Ukrayna Üniversiteleri hakkında 12.09.2013 tarihinde yapılan bir başka entrye göreyse; geçenlerde yeğenim için yaptığım araştırmaların sonuçlarıdır. Ukrayna’da hayat sudan ucuz olduğu, Sovyetler geleneği nedeniyle ulaşım, yiyecek ve barınmanın çok ucuz olduğu , 300-400 dolar civarında bir harcamayla rahat yaşanabildiğinden bahsedilmiştir.

Üniversiteler eğitim kalitesi olarak Anadoludaki üniversitelerden farklı olmadığı, Avrupa Birliği’nin, Ukrayna üniversitelerinin denkliğini verdiğini ve Türkiye’de de denklik için bir sınava girilmesi gerekmediğinin altı çizilmiştir. Ukrayna’nın ülkemize çok yakın olması ve üniversitede istenilen bölüm için ortalama yıllık 1000-2000 dolar arasında bir maliyet ile okunabildiğinin ve bunun da oldukça cazip bir seçenek sunduğundan bahsedilmiştir.

Dil sorununu da kolay çözebildiğini, çünkü çok fazla sayıda Türk’ün Ukrayna’da eğitim görmekte olduğu belirtilmiştir. İlk yıl Rusça ya da Ukraynaca eğitim alınabildiği ayrıca mezun olduktan sonra Rusça, İngilizce’yi çok iyi derece bilecek olmanın, kişilere çok büyük artılar sağlayacağı, şeklinde Ukrayna üniversiteleri ekşi sözlükte yer almış, tam da bizlerin sizlere sunduğu değerlendirmelerin ve hizmetlerin karşılığı belirtilmiştir.

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Ekşi Sözlük’te Ukrayna Üniversiteleri hakkında belirttiğimiz yorumlar bile, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere vereceğimiz destek sayesinde, Ukrayna’da üniversite eğitimi almanın ne kadar doğru bir tercih olduğunu göstermektedir. Ukrayna’da eğitim almaya karar vermenizle; Ukrayna’nın kaliteli eğitim sisteminden ve uygun yaşam koşullardan yararlanabilir ve harika bir üniversite hayatı yaşayabilirsiniz.

Ukrayna’da üniversite okumanız için sadece lise ya da meslek lisesi diplomanız yeterli olacaktır. İstediğiniz bölümü, sınav şartı aramadan ve de en ekonomik biçimde okuma imkanı tanıyan Ukrayna Üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvurunuzda en iyi okulu tercih etmek için bizler daime sizlerin yanınızda olacağız. Ukrayna üniversiteleri ekşi sözlükte de belirtildiği gibi belki de çocuğunuzu dahi okutmak isteyeceğiniz üniversiteler içinde yer almaktadır.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın