İçeriğe geç

Ukrayna’da Üniversite Eğitimi

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere yılların birikimi sayesinde verdiğimiz en üst düzeydeki hizmetlerimizle yurt dışındaki eğitim ayrıcalıklarından, özellikle de Ukrayna’da üniversite eğitimi olanakları için Ukrayna eğitim danışmanlığı Sakarya şubelerimiz sayesinde yararlanmanızı sağlıyoruz.

Ukrayna’da üniversite eğitimi ülkemizde bulunan bütün bölümlere sahiptir. Ayrıca alacağınız eğitim, ülkemizdeki okullarda verilen eğitimlerle de denk olmakta ve bu konuda asla sorun yaşatmamaktadır. Bu da Ukrayna’nın, sizlerin neden tercih etmesi gerektiği hakkında başlı başına bir örnek oluşturmaktadır.

Mühendislik, tıp, diş hekimliği, hemşirelik, turizm, işletme ve ekonomi alanları; denklik isteyen ve ülkemizde sınava girmeden hem de yurt dışında okumak isteyen öğrencilerimizin en çok tercih ettiği Ukrayna’da üniversite eğitimi veren bölümleri arasındadır. Ukrayna’nın denklik vermesi de Bologna Anlaşması’nın Türkiye’ de geçerli bir eğitim sürecine sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

İstediğiniz bölümden mezun olduğunuz takdirde hem Rusça hem de İngilizce öğrenerek ayrılmış olacak ve Ukrayna’nın sizlere sunduğu büyük olanaklardan yararlanmış olacaksınız. Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri, lise ders notlarının 3 ve üzerinde olmasını yeterli görmektedir. Bölüm eğitimleri İngilizce, Rusça ve Ukraynaca olarak verilmektedir. İstediğiniz bölümü, sınav şartı aramadan ve de en ekonomik biçimde okuma imkanı tanıyan Ukrayna’nın eğitim fırsatlarından hemen yararlanmak için Ukrayna eğitim danışmanlığı Sakarya şubemizle iletişime geçiniz.

Ukrayna Üniversiteleri

Sovyetler Birliği döneminde, ülkenin en önde gelen üniversitelerine ve akademik kadrolarına Ukrayna’nın sahip olduğunu ve bu geleneği ve eğitim mirasını da günümüze kadar sürdürdüklerinin bilinmesi çok önemlidir.

Akademik kadroları, başarıları, yaptıkları buluşlar ve potansiyellerle dünyaca ün yapmış olan üniversiteler; Kiev Politeknik, Taras Schevchenko, Ulusal Havacılık ve Uzay Üniversitesi gibi üniversiteler, Ukrayna’da eğitim almak için en geçerli nedeni oluşturmaktadır. Ukrayna’da alacağınız eğitim için, yurt dışını bilmeme, eğitim şartları hakkında detaylı bilgilendirmeye, tüm sosyal ve eğitim alanları için bir bilene ihtiyaç duyulması açığını da bizler Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizler için karşılıyoruz.

Ukrayna’da üniversite eğitimi için bir üniversiteye kayıt olduktan sonra, kişiyi en çok uğraştıran süreçlerden biri de okula kabul belgesinin alınmasıdır. Çünkü; belki de çok fazla hakim olunmayan Ukraynaca dilinde, öğrenci süreçten net olarak haberdar olamaz ve kendi derdini de net bir şekilde anlatamaz. Bu da prosedür gerektiren işlemelerde kaosa neden olabilir. Ukrayna Üniversiteleri için sunduğumuz danışmanlık hizmetleri sayesinde Ukrayna eğitim danışmanlığı Sakarya şubesi olarak bizler, başvuru süreci, şehir yaşamına uyum gibi süreçlerde yanınızda oluğumuzu belirtmek isteriz.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın