İçeriğe geç

Ukrayna Eğitim Vizesi

Türkiye vatandaşlarının Ukrayna’dan eğitim vizesi alabilmeleri durumu oldukça kolay olacaktır. Ukrayna’nın okuma şartlarını yerine getirebilecek olan bireylerin tümü Ukrayna eğitim vizesi alabilecek yapıya sahip olan bireylerdir. Bu işlem için en az 10 yıllık bir pasaport çıkartılmış olması gerekli bir konudur. Lise veya üniversite diploması Ukrayna üniversitelerinde okuyabilmek üzere oldukça gerekli belgeler olarak bilinmektedirler.

Apostil onaylı olan mezun olunan liseden alınan belgeler ile Ukrayna üniversitelerine kayıt olmanız durumu mümkün olacaktır. Türkiye Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan bir sağlık raporu da Ukrayna eğitim vizesi alma işlemi sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz belgeler arasında yer almaktadır. Nufüs cüzdanı örneği ve bir adet vesikalık fotoğraf da Ukrayna eğitim vizesi çıkartırken gerek duyacağınız unsurlar arasında yer almaktadır.
Ukrayna üniversiteleri eğitim prensibi olarak diğer Avrupa üniversitelerinden farklı bir kategoride incelenmektedirler. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı servisi sizlere Ukrayna vizesi alabilme konusunda yardımcı olacaktır. Belgelerinizin geçerliliği onaylandıktan sonra kolaylıkla eğitim vizesi alabilir ve dilediğiniz yerde eğitim görebilirsiniz.

Üniversite eğitimleri konusunda uzman olan bireyler üniversitede dilediği bölümü okumayı arzu eden bireylerin mutlaka Ukrayna üniversitelerine başvurmaları gerektiğini vurgulamaktadırlar. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı servisi sizlere Ukrayna eğitimi alabilmek üzere gerçekleştirmenizin esas olduğu tüm konulardan bahsedecektir. Bu gibi durumlarda eğitim danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmanızda yarar vardır. Sosyal ve eğitim imkanları ile Ukrayna bir öğrencinin eğitim görebileceği ideal bölgelerden biri olarak bilinmektedir.

Öğrencilere Sınırsız İmkanlar Sunuluyor!

Ukrayna eğitim vizesi sahibi olan bireylere Ukrayna devleti sınırsız imkanlar sunmaktadır. Düzenli olarak devletten maddi yardım alacak olan öğrenciler, bütçelerine uygun olan kampüs ve evlerde konaklama imkanını bu devlet yardımları ile kolaylıkla elde edebileceklerdir. Bu maddi yardım çeşitleri sadece Ukrayna vatandaşlarına özel olarak gerçekleştirilmekte olan destekler değildir ve ülkede eğitim görem tüm bireyler bu imkanlardan yararlanabilmektedirler.

Öğrencilere verilen maddi destek sayesinde Ukrayna üniversitelerinde okumakta olan öğrenci sayısı ani bir artış göstermiştir. Türk öğrencilerin büyük bir kısmı diledikleri bölümü okuyabilmek üzere sadece lise diplomalarından faydalanarak kayıt olabilecekleri Ukrayna üniversitelerini tercih etmektedirler. Herhangi bir Ukrayna üniversitesinden mezun olan bireylerin Türkiye ve Avrupa bölgelerinde iş bulmak konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacakları konusu firmamız tarafından garantilenebilmektedir. Daha parlak bir geleceğe doğru giden yolda Ukrayna üniversitelerinden mezun olan bireylerin daha çok imkanı bulunmaktadır. Diploma içerisinde ek olara bulunan Europass eki ile her Avrupa ülkesinde çalışabilirsiniz.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın