İçeriğe geç

Odessa Denizcilik Akademisi

1930 yılında kurulmuş ve o tarihten itibaren farklı isimlerle eğitimini sürdürüyor. 1944 yılında Odessa Yüksek Denizcilik Okulu olarak değişen adı 2002 tarihinde Odessa Ulusal Denizcilik Akademisi adını aldı. Bu adı almasındaki temel neden ise Ukrayna denizciliğine yaptığı katkılar ve Karadeniz ülkelerindeki itibarı olmuştur. Akademi, Ukrayna ve diğer ülkelerin donanmalarına 40 000’den fazla denizci yetiştirdi. Mezunları içinden 5 tanesi devlet literatürüne geçti. 300 mezun ise donanma onuruna ait yüksek madalyalar aldı. Gemide her işin çok kritik olduğunun farkında olan akademi bunu tüm öğrencilerine en güzel şekilde aktarıyor. Bunu en modern teknolojilerle ve köklü gemicilik geleneğiyle yapıyor.

Ukrayna eğitim sistemi ise tüm bu olanakları mümkün olduğunca kolay bir şekilde sunuyor. İlk kolaylık tüm Ukrayna üniversitelerinin sınav şartının olmaması olarak karşınıza çıkıyor. Yani sadece liseden mezun olarak bir üniversiteye başvurabiliyorsunuz. Bunun yanında size tüm Avrupa ülkelerinin tanıdığı mavi diploma veriyor. Bu diploma ile Avrupa devletlerinde ayrıca bir denklik için uğraşmanıza gerek kalmıyor. Böylece kariyerinizde Avrupa ya da ülkemizde de istediğiniz gibi devam edebilirsiniz. Tüm Ukrayna gibi Odessa Denizcilik Akademisi de eğitimi Rusça olarak veriyor. Bu yüzden tüm Ukrayna üniversiteleri gibi Odessa’da da bir yıl hazırlık okumanız gerekiyor. Bu sayede İngilizcenin yanında ikinci diliniz de olmuş olacak.

Odessa Okumak

Odessa, tarihin her döneminde önemli bir liman kenti olmuştur. Bu özelliği sayesinde şehirde hayat ve bilim dünyası çok canlı ve hareketli bir seyir izliyor. Şehirde hemen her kültürden insan bulmak mümkün oluyor. Böylece sadece akademik değil, kültürel gelişiminize de büyük katkılar yapacaksınız. Akademi Odessa şehrinde limandaki kampüsünde eğitim veriyor. 4 blok ve 7 ayrı binasıyla büyük bir alanda son teknolojiyle eğitimlerini sürdürüyor. Binaların içinde spor kompleksi, olimpik havuzu, 1000 kişilik yemekhanesi bulunuyor.

Öğrenciler için her şeyi düşünen akademi, tam teçhizatlı bir sağlık kompleksini de öğrencilerinin hizmetine sunuyor. Hastanesi, donanımlı sağlık ekipleri ile çamaşırhanesi kafeleri kütüphaneleriyle tam bir eğitim ortamı sunuyor. Hayatın ülkemize göre biraz daha ucuz olduğu Odessa şehrinde okumak ülkemizdeki şartlardan daha avantajlı oluyor. Tüm bu avantajlara ulaşmak için ise Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık ofislerine uğrayabilirsiniz. 20 yıldan fazla zamandır ülkemizin eğitimine alternatif çözümler sunan Eurostar Yurt Dışı Eğitim Danışmanlık olarak her zaman öğrencilerimizin yanındayız. Odessa Denizcilik Akademisi ve aklınızdaki her soru için misafirimiz olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın