İçeriğe geç

Ukrayna Üniversiteleri ve Bölümleri

Ukrayna Üniversiteleri bölümleri içinden birini tercih ederek Ukrayna’nın kaliteli eğitim sisteminden ve uygun yaşam koşullardan yararlanabilir ve harika bir üniversite hayatı yaşayabilirsiniz. Ukrayna’da üniversite okumanız için lise ya da meslek lisesi diplomanız yeterli olacaktır.

Üstelik hem Türkiye’de hem de Ukrayna’da herhangi bir üniversite sınavına girmenize gerek yoktur. Öyle ki Ukrayna’nın en iyi üniversiteleri, lise ders notlarının 3 ve üzerinde olmasını yeterli görmektedir. Ukrayna Üniversiteleri ve Bölümleri eğitimleri İngilizce, Rusça ve Ukraynaca olarak verilmektedir. İstediğiniz bölümü, sınav şartı aramadan ve de en ekonomik biçimde okuma imkanı tanıyan Ukrayna Üniversiteleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvurunuzda en iyi okulu tercih etmek için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak bizlere başvurmanız yeterli olacak.

Mükemmel bir üniversite hayatının tadını çıkarmak ve ailenize yük olmadan okumanın huzurunu yaşamak için Ukrayna’da üniversite okumak en doğru tercih olacaktır. Ukrayna Üniversiteleri’nden birinde okumaya karar verildiğinde okunacak hazırlık okulunun süresi 10 ay olacaktır.

Hazırlık okulunu bitirdikten sonra Ukrayna’da bulunan tüm üniversitelere kesin kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri’nin birçok bölümünün diplomaları da Türkiye tarafından tanınmaktadır. Mezuniyet sonrasında kazanacağınız en güzel yeterliklerden biri de diplomanızın Avrupa ülkelerinde geçerli olmasıdır. Ukrayna Üniversiteleri’nin fiyatları, bölümlere göre farklılık göstermektedir. Ancak tüm Avrupa ülkeleri içinde en ekonomik fiyata ve en kaliteli eğitime sahip ülkedir. Ukrayna Üniversiteleri bölümleri, ülkemizde var olan hemen hemen tüm bölümlere de sahiptir.

Ukrayna’da Eğitim Ayrıcalığı

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere yılların birikimi sayesinde verdiğimiz en üst düzeydeki hizmetlerimizle yurt dışındaki eğitim ayrıcalıklarından yararlanmanızı sağlıyoruz. Bu ayrıcalıklardan yararlanabileceğiniz ülkelerin ilk sırasında da Ukrayna bulunmaktadır. Ukrayna Üniversiteleri ve Bölümleri ülkemizde bulunan bütün bölümlere sahiptir. Ayrıca alacağınız eğitim, ülkemizdeki okullarda verilen eğitimlerle de denk olmakta ve bu konuda asla sorun yaşatmamaktadır. Bu da Ukrayna’nın, sizlerin neden tercih etmesi gerektiği hakkında başlı başına bir örnek oluşturmaktadır.

Mühendislik, tıp, diş hekimliği, hemşirelik, turizm, işletme ve ekonomi alanları; denklik isteyen ve ülkemizde sınava girmeden hem de yurt dışında okumak isteyen öğrencilerimizin en çok tercih ettiği Ukrayna Üniversiteleri ve Bölümleri arasındadır. Ukrayna’nın denklik vermesi de Bologna Anlaşması’nın Türkiye’ de geçerli bir eğitim sürecine sahip olmasından kaynaklanmaktadır. İstediğiniz bölümden mezun olduğunuz takdirde hem Rusça hem de İngilizce öğrenerek ayrılmış olacak ve Ukrayna Üniversiteleri bölümleri sizlere sunduğu büyük olanaklardan yararlanmış olacaksınız.

Konum

Adres: Katip Mustafa Çelebi mahallesi – Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5 Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]
Bir yanıt yazın